Výrobní proces

Průzračně čistá a voňavá výroba tyčinek

Dr.Light Fruit


Cesta z přírody do měkké šťavnaté tyčinky.
Používáme kvalitní sušené ovoce. Všechno ovoce, jakožto vstupní surovina, je pěstované přirozeně bez použití geneticky modifikovaných organismů a chemických stimulantů.


Všechno ovoce, jakožto vstupní surovina, je pěstované přirozeně bez použití geneticky modifikovaných organismů a chemických stimulantů. Roste a zraje v oblasti Tádžikistánu, Uzbekistánu a dalších jižně položených zemích, kde je úroda nasycována blahodárnými slunečními paprsky! Má možnost plně dozrát a zesládnout. Po pečlivém sběru je zralé ovoce očištěno, pokrájeno a šetrně a přirozeně sušeno tak, aby si výsledný produkt udržel rovnováhu svých cenných živin a zdraví prospěšných složek.


Při výrobě tyčinek jsou používány také zmrazené bobule, které jsou sklízeny na Sibiři a Altaji. Využití této revoluční metody, sušení mrazem, umožňuje zachovat ovoci nejen chuť a přírodní aroma, ale také maximálně možné množství vitamínů a energie. Další skvělou šťavnatou složkou jsou v tyčinkách Dr.Light Fruit ovocné (např. jableční) koncentrované šťávy. Je to výborná tekutá zahuštěná aromatická zásobárna vitamínů a minerálů, která tyčinkám dodává ten pravý šmrnc a plnou chuť bez použití chemických barviv a aromat.


Výrobní proces začíná sběrem, čištěním a přípravou sušeného ovoce. Podívejte se na tu bedlivě sledovanou cestu:

  • screening, filtrování a monitoring kvality, ovoce prochází magnetickým separátorem
  • důkladné manuální čištění.

Do další fáze výrobního procesu vstupují už jen schválené kousky ovoce, které mají požadovanou kvalitu!


Následně se vytváří OVOCNÁ MASA. Nasekané a pomleté ovoce je doplněno o šťávy, koncentráty, kandované ovoce či mrazem sušené bobuloviny. Vzniklá směs se poté lisuje do tyčinek, které se posléze šetrně suší. Tato etapa výroby probíhá v nízkoteplotních sušičkách, takže se zaručuje optimální vlhkost produktu, zároveň však použitelnost při delším skladování a samozřejmě vysoká nutriční hodnota a přirozeně zachovaná chuť a vůně.


Dosušené tyčinky poté putují k balící lince, kde je každá z nich zabalena do samostatného obalu určeného pro potravinářské potřeby. Na každý obal se umisťují základní informace o složení a energetické hodnotě ovocných tyčinek Dr.Light Fruit. Třešničkou na dortu je pak vzhled obalu, který je navrhován našimi designéry s láskou a úctou k našim zákazníkům. Přísná kontrola jakosti, ověřené technologie a touha potěšit zákazníky chutný, užitečným a mimořádně hodnotným produktem, umožňuje nabízet tento unikátní produkt také na českém trhu.


Naše produkce odpovídá mezinárodním normám zdravé výživy!
Vy si tak můžete být jisti, že s každou tyčinkou Dr. Light Fruit máte v ruce i kousek čisté přírody!