BEZLEPKOVÉ PRODUKTY

Díky zavedení inovativních procesů ve výrobě jsou od září 2016 veškeré naše produkty bezlepkové.

 

Jsme si vědomi skutečnosti, že v České republice žije zhruba 40 000 lidí, u kterých je diagnostikovaná nesnášenlivost lepku, a tudíž jsou odkázaní na bezlepkovou dietu.

 

Autoimunitní onemocnění

Celiakie je autoimunitní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku, kdy dochází k rozvoji zánětu sliznice tenkého střeva. Důsledkem je snižování schopnosti trávení a vstřebávání živin. Jedná se o celoživotní onemocnění, které postihuje děti i dospělé.

 

Bezlepkové tyčinky

Uvědomujeme si jistou náročnost výběru potravin celiaků, proto jsme rádi, že můžeme ulehčit volbu
a rozšířit seznam bezlepkových výrobků v oblasti ovocných tyčinek.

 

Všech 12 druhů našich ovocných tyčinek Dr.Light Fruit a FRUKVIK je bezlepkových. Nově budeme
na všechny obaly uvádět tvrzení ,,bez lepku“, které je v souladu s nařízením Evropské Komise
(č. 828/2014 o požadavcích na poskytování informací o nepřítomnosti či sníženém obsahu lepku v potravinách spotřebitelům). Věříme, že tímto krokem snáz zjistíte, že jsou naše tyčinky bezlepkové a nebudete muset mít obavy z jejich koupě.

 

V současné době je na obalech tyčinek Dr.Light Fruit uvedeno
,,gluten free“. U dětské řady Frukvik není informace o nepřítomnosti lepku uvedena, to však neznamená, že tomu tak není.

 

Označení ,,bez lepku“ se smí používat jen u potravin (prodávaných konečnému spotřebiteli), které obsahují méně než 20 mg/kg lepku.

 

Nový trend

Absence potravin s lepkem v jídelníčku již není jen v důsledku onemocnění celiakií či alergie na lepek. Bezlepková strava se stává novým trendem zdravého životního stylu. Mezi výhody bezlepkové stravy patří například: pocit větší energie, úbytek na váze či snížení nadýmání. Při tomto stravování je však důležité nezapomenout na dostatečný přísun vlákniny, vitaminů a minerálních látek, aby byla strava vyvážená.

 

 

Naše bezlepkové tyčinky si můžete pořídit prostřednictvím našeho e-shopu